Choď na obsah Choď na menu
 


 

10.kolo

V odohratom 10.kole sme spoznali polovičného víťaza turnaja a poradie na 3.-16.mieste. Kanonieri v domácom 1.finálovom zápase neuveriteľne vstali z prachu, keď po 1.tretine prehrávali 0:3, aby napokon vyhrali tesne 4:3. V odvete to bude určite veľmi zaujímavé! V zápase o braozovú priečku stačil hosťujúcim Tímakom jediný gólik na to, aby získali tento kov. Štvrté teda skončili  MaxiVlny. Aj v stretnutí o 5.miesto boli o jeden gól lepší hostia. Hokejoví Nadšenci porazili domácich Nitrianskych Diablov. Naopak, o 7.miesto poriadne zabojovali Nasávači a obhajcovi šupli 5 kúskov. Zápas o 9.miesto prekvapujúco pustili domáce Búrky hosťujúcim Malým Chladničkárom a dokonca im nevsietili ani gól! Veľká dráma sa odvýjala v stretnutí o 11.miesto medzi domácimi Nitranmi a hosťujúcimi Zubrami, aby nakoniec rozhodlo predĺženie v prospech domácich. Po dlhšom čase sme videli v akcii Diablov a hneď si to odskákali Stávkari, ktorí na ich ľade schytali poltucet v stretnutí o 13.miesto. A napokon v zápase o 15.miesto podľahli domáci Vidiečania Ožranom 1:2.

9.kolo

Po odohratých zápasoch finále konferencií je jasné, že na víťaznú trofej pribudne úplne nový team!! Kanonieri si cestu do finále turnaja prestrieľa na ľade MaxiVĺn 4:0 a Orli taktiež vyhrali nad Tímakmi na nulu. Víťazi sú teda vo finále, neúspešné celky sa stretnú v súboji o bronz.

Súkromníci po neúspechu v semifinále Bielej konferencie pokračovali v nepresvedčivých výkonoch, čo sa odzrkadlilo na domácej prehre s Hokejovými Nadšencami. V Modrej konferencii si Nitrianski Diabli poradili s Nasávačmi až po predĺžení. Víťazi sa stretnú v súboji o 5.miesto, porazení si zmerajú sily o 7.miesto. Malí Chladničkári aj v druhom domácom stretnutí zdolali Zubrov, hoci teraz nie takým zahanbujúcim skóre ako v základnej skupine a o 9.miesto sa stretnú s Búrkami, ktoré si doma poradili s Nitranmi. Porazeným celkom ostáva súboj o 11.miesto. Vidiečania prehrali so Stávkarmi po kontumácii a Diabli ukázali svoju silu proti Ožranom hladkou výhrou 5:1. Víťazi budú bojovať o konečné 13.miesto, neúspešní sa stretnú v súboji o 15.miesto.

Tretími zápasmi sa skončila skupina o 17.-24.miesto, kde Tomášovia dokonale zaskočili Diplomatov na ich ľade a vezú domov cenné víťazstvo 2:0. V derby bratskom zápase boli úspešnejší hosťujúci Poisťováci a po troch výhrach obsadili napokon najlepšiu priečku, teda 17.miesto. Domácim Bowlingárom patrí konečné 23.miesto. Stretnutie domácich Mešťanov s Trogármi nemalo víťaza a v celkovom účtovaní patrí Mešťanom 19.priečka a hosťom 22há. Trhači aj v poslednom zápase dostali výprask, tentokrát na domácom ľade od Elberov a ušla sa im len posledná pozícia so skóre 1:21, kým ich súper dosiahol na 20.miesto.

8.kolo

V nočných zápasoch 8.kola sme spoznali štvoricu teamov, ktoré sa pobijú o víťaznú trofej! Veľká pozornosť sa sústredila na Bielu konferenciu, konkrétne na zápas Kanonierov so Súkromníkmi. A napokon to naozaj stálo za to! Domáci sa dostali do vedenia 3:1, aby vzápätí prehrávali 3:5, no a napokon vyhrali 6:5! V druhom semifinálovom zápase sa proti sebe postavili MaxiVlny a Hokejoví Nadšenci, do finále konferencie idú domáci. V Modrej konferencii si osobitnú pozornosť zasluhuje zápas Nitrianskych Diablov s Tímakmi, kde hosťujúci Mankovič rozhodol o postupe svojho celku až v 115.minúte šiesteho predĺženia! Teamy tak skoro odohrali 2 celé stretnutia! Z druhej dvojice idú ďalej prekvapujúco hosťujúci Orli, ktorí vypálili rybník Nasávačom.

V skupine o 9.-16.miesto Zubri zbúrali domácich Vidiečanov aj s ich stodolou až po predĺžení 3:2. V druhej dvojici si domáci Malí Chladničkári poradili so Stávkarmi a budú súperiť so Zubrami o 9.-12.miesto. Porazené celky sa stertnú o umiestnenie na 13.-16.mieste. Ich partnermi z Modrej konferencie budú: o 9.-12.miesto Búrky, ktoré si poradili s Ožranmi, a Nitrania, ktorí prešli cez Diablov po kontumácii. Porazení budú bojovať v skupine o 13.-16.miesto.

Druhým kolom pokračovali boje na úplnom dne "tabuľky". Diplomati si vydýchli po tesnej domácej výhre nad Trogármi. Domáci Bowlingári v súboji s Mešťanmi ťahali za kratší koniec povrazu. Juniorka Trhačov dopíja kalich horkosti do úplného dna, teraz podľahla doma Poisťovákom 1:7. Tomášovia nedokázali zdolať ani oslabených Elberov a mužstvá sa rozišli zmierlivou remízou.